Двоє жертв – чоловіки віком близько 30 років – загинули на місці 26 травня вночі у Франції у місті Марсель невідомі розстріляли двох людей із автоматів Калашникова. Зловмисники атакували приміщення місцевого спортклубу. Про це пишуть французькі видання, передає Європейська правда. Повідомляється, що стрілянина відбулася близько першої години ночі за місцевим часом. Двоє жертв – чоловіки віком близько 30 років – загинули на місці. Видання повідомляє, що інцидент має всі ознаки кримінальних розбірок. Нападник, якого, за поп ...

Одна новость

  Новости

  У Литві судять екс-міністра оборони СРСР Дмітрія Язова за злочин проти людяності  Генпрокуратура Литви пропонує визнати колишнього міністра оборони СРСР Дмітрія Язова винним у злочинах проти людяності й засудити його до довічного ув’язнення.


  Про це передає Delfi.lt.


  15 травня відбулося засідання Вільнюського окружного суду у справі Язова. Як зазначено в обвинувальному акті Генпрокуратури Литви, його звинувачують у тому, що наприкінці 1990 року він створив організовану групу з 160 військових і політичних діячів з метою повернення Литви до складу СРСР.


  93-річному Язову, який нині живе в Москві, висунуті звинувачення у злочинах проти людяності й воєнних злочинах. Його заочно судитимуть за вчинені діяння. Обвинувачений на засіданнях суду не присутній, його захищає призначений Литвою адвокат.


  Згідно з обвинувальним актом, Язов створив злочинне угрупування разом з нині покійними міністром МВС СРСР Борисом Пуго, головою Комітету держбезпеки Володимиром Крючковим, секретарем ЦК і членом політбюро Олегом Шеніним.


  Прокурори кажуть, що Язов діяв, знаючи, що в період часу між двома світовими війнами Литва була незалежною, а 11 березня 1990 року оголосила про відновлення незалежної держави. В обвинувальному акті сказано, що, залучаючи Компартію і створюючи різні організації, Язов зі своїми соратниками доручив іншим посадовим особам «підготувати план захоплення влади в Литві, скласти список стратегічно важливих об’єктів, що підлягають захопленню, включивши в нього державні органи влади і управління, об’єкти масової інформації, комунікації, шляхи сполучення».


  Згідно з документом, 11 січня 1991 року при реалізації плану злочинних діянь за допомогою військових дій була розпочата агресія з боку Радянського Союзу та збройний конфлікт у Литві. У ньому описуються напади у Вільнюсі, Алітусі, багато уваги приділено захопленню вільнюського Будинку друку.


  Загалом прокурори наполягають на покаранні для 67 обвинувачених у справі про події 13 січня 1991 року, їм висунули звинувачення у військових злочинах, злочинах проти людяності тощо. Крім Язова, покарати довічним ув’язненням вимагають і колишнього командувача Вільнюським гарнізоном Володимира Усхопчика.


  13 січня 1991 року радянська влада намагалася силою повалити законну владу в Литві, яка 11 березня 1990 року оголосила про незалежність від СРСР. При зайнятті радянськими військовими частинами та спецпідрозділами Вільнюської телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ загинуло 14 людей, більше тисячі беззбройних протестувальників постраждало. У справі 13 січня за звинуваченнями у створенні антидержавних організацій та вчиненні інших злочинів вже були засуджені шестеро осіб.


  Язов був передостаннім міністром оборони СРСР — з 1987 по 1991 роки/


  «Аргумент»


  Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/u-litv-sudyat-eks-m-n-stra-oboroni-srsr-dm-tr-ya-yazova-za-zlochin-proti-lyudyanost”