Заступник глави Нацполіції публічно підтримав погрози фізичної розправи над нардепом Луценком В’ячеслав Аброськін поширив запис із закликом фізичної розправи в соцмережі Заступник голови Національної поліції України, начальник Нацполіції в Донецькій області В’ячеслав Аброськін на своїй сторінці у Facebook розповсюдив запис народного депутата Євгена Дейдея із закликом «виховати» іншого нардепа Ігоря Луценка. Погрози фізичної розправи Аброськін прокоментував наступним чином: «Повністю підтримую Євгена Дейдея... Запроданці без роду і імені, і колишні громадяни РФ заг ...

Одна новость

  Новости

  У Литві судять екс-міністра оборони СРСР Дмітрія Язова за злочин проти людяності  Генпрокуратура Литви пропонує визнати колишнього міністра оборони СРСР Дмітрія Язова винним у злочинах проти людяності й засудити його до довічного ув’язнення.


  Про це передає Delfi.lt.


  15 травня відбулося засідання Вільнюського окружного суду у справі Язова. Як зазначено в обвинувальному акті Генпрокуратури Литви, його звинувачують у тому, що наприкінці 1990 року він створив організовану групу з 160 військових і політичних діячів з метою повернення Литви до складу СРСР.


  93-річному Язову, який нині живе в Москві, висунуті звинувачення у злочинах проти людяності й воєнних злочинах. Його заочно судитимуть за вчинені діяння. Обвинувачений на засіданнях суду не присутній, його захищає призначений Литвою адвокат.


  Згідно з обвинувальним актом, Язов створив злочинне угрупування разом з нині покійними міністром МВС СРСР Борисом Пуго, головою Комітету держбезпеки Володимиром Крючковим, секретарем ЦК і членом політбюро Олегом Шеніним.


  Прокурори кажуть, що Язов діяв, знаючи, що в період часу між двома світовими війнами Литва була незалежною, а 11 березня 1990 року оголосила про відновлення незалежної держави. В обвинувальному акті сказано, що, залучаючи Компартію і створюючи різні організації, Язов зі своїми соратниками доручив іншим посадовим особам «підготувати план захоплення влади в Литві, скласти список стратегічно важливих об’єктів, що підлягають захопленню, включивши в нього державні органи влади і управління, об’єкти масової інформації, комунікації, шляхи сполучення».


  Згідно з документом, 11 січня 1991 року при реалізації плану злочинних діянь за допомогою військових дій була розпочата агресія з боку Радянського Союзу та збройний конфлікт у Литві. У ньому описуються напади у Вільнюсі, Алітусі, багато уваги приділено захопленню вільнюського Будинку друку.


  Загалом прокурори наполягають на покаранні для 67 обвинувачених у справі про події 13 січня 1991 року, їм висунули звинувачення у військових злочинах, злочинах проти людяності тощо. Крім Язова, покарати довічним ув’язненням вимагають і колишнього командувача Вільнюським гарнізоном Володимира Усхопчика.


  13 січня 1991 року радянська влада намагалася силою повалити законну владу в Литві, яка 11 березня 1990 року оголосила про незалежність від СРСР. При зайнятті радянськими військовими частинами та спецпідрозділами Вільнюської телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ загинуло 14 людей, більше тисячі беззбройних протестувальників постраждало. У справі 13 січня за звинуваченнями у створенні антидержавних організацій та вчиненні інших злочинів вже були засуджені шестеро осіб.


  Язов був передостаннім міністром оборони СРСР — з 1987 по 1991 роки/


  «Аргумент»


  Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/u-litv-sudyat-eks-m-n-stra-oboroni-srsr-dm-tr-ya-yazova-za-zlochin-proti-lyudyanost”